Sınav Kuralları

1-Test kitapçiklarini kontrol ederek;eksik veya baski hatasi olanlarin degistirilmesini isteyiniz.Cevap kagidi üzerine yazacaginiz yazi ve yapacaginiz isaretlemelerde kursun kalemden baska kalem kullanmayiniz.

2-Size verilen cevap kagidinda yazili olan T.C kimlik numarasi adi,soyadi gibi bilgilerin size ait olup olmadigini kontrol ediniz.Bilgiler size ait degilse salon görevlilerine söyleyiniz. Adiniza yazili cevap kagidi bulunmuyorsa veya cevap kagidiniz kullanilmayacak sekilde bozuksa ,size verilecek olan yedek cevap kagidina,kimliginizle ilgili bilgileri ve sertifika türünü salon baskaninin açiklamalarina göre yaziniz.

3-Yaninizda karalama kagidi,telsiz,çagri cihazi,cep telefonu,radyo vb.araçlar varsa salon baskanina teslim ediniz.

4-Cevap kagidinizdaki imza bölümünü imzalayiniz.Test kitapçigi türünü cevap kagidindaki ilgili bölüme kodlayiniz.Cevap kagitlarinda bulunan ‘bu bölüme dokunmayiniz.’bölümüne hiçbir sekilde isaretlendirme yapmayiniz.Cevapladiginiz derse ait kolonda ilgilisoru numarasini bulup uygun seçenegi kodlayiniz.

5-Her sürücü belgesi türünün Y ve Z olmak üzere iki ayri kitapçigi vardir.Y kitapçigi kullanan adaylar cevap kagidindaki kitapçik türü bölümünün Y yuvarlagini,Z’yi kullananlar Z yuvarlaginin içini karalayacaklardir.

6-Cevaplarinizi test kitapçiginin kapaginda belirtilen örnekte oldugu gibi yuvarlagin disina tasirmadan cevap kagidindaki ilgili bölümü bularak isaretleyiniz.Hangi dersin sorularini cevaplandiriyorsaniz cevap kagidinda bu derse ait kolonun altindaki soru numarasini bularak size göre dogru olan seçenegi isaretleyiniz.Yanlis karalamanizi düzeltirken yuvarlagin içini temizce siliniz.

7-Soru sayisi ve sinav süresi test kitapçiginin üzerinde yazmaktadir.

8-Her sorunun 4 seçenegi vardir.Dört seçenekten sadece bir tanesi dogru cevaptir.Çift isaretlenmis cevaplar yanlis olarak degerlendirilecektir.

9-Cevaplariniz puanlanirken her dogru cevaba puan verilecek,yanlis cevaplariniz dikkate alinmayacaktir.

10-Sinav süresince cevap kagidinizin baskalarinca görülmesine izin vermeyiniz.Baskasinin kagidina bakmayiniz.Bilgisayar ortaminda kopya analizi yapilacagindan bireysel ve toplu kopya çektigi anlasilan adaylarin sinavi geçersiz sayilacaktir.

11-Sinaviniz bittiginde cevap kagidini ve soru kitapçigini siranin üzerine kesinlikle birakmayiniz.Bunlari salon görevlilerine teslim ederek salon aday yoklama listesindeadiniz karsisindaki ilgili sütunu imzalayiniz.

12-Sinav sonrasi test kitapçik sayfalarini eksik teslim eden adaylarin sınavlari geçersiz sayilacaktir.

13-Sinav saat onbir’de baslar.Sinav basladiktan sonra geç gelen adaylar kesinlikle sinava alinmaz.

14-Sinava gireceginiz sertifika türü ve derslerin farkli olmasi durumunda;
– Gireceginiz sertifika türünü ve sorumlu oldugunuz dersi cevaplandiriniz.
– Sertifika türüne ait yedek soru kitapçigi isteyiniz.
– Salon görevlilerinden konuyla ilgili tutanak tutmasini isteyiniz.
– Tutulan tutanagin cevap kagidina ilistirilmesini saglayiniz.
Ayrica bu kurallar sinav baslamadan önce salon baskani tarafindan( Cevap kagitlari  ve test kitapçiklari adaylara dagitildiktan sonra ) yüksek sesle okunacaktir